Kviečiame vaikus į įdomią edukaciją, kurios metu ne tik stebėsime, tačiau ir pasigaminsime!
Tomas Edisonas yra sakęs, kad „mūsų didžiausia silpnybė – nepakankamas užsispyrimas. Jei nori, kad pasisektų – visuomet bandyk dar vieną kartą!“. Kviečiame vaikus nebijoti bandyti, rizikuoti ir tarpi išradėjais.
Edukacijos metu siekiant lavinti mokinių pasaulėžiūrą ir plėsti fizikos bei istorijos žinias, vaikai bus supažindinami su svarbiausiais išradėjais, kurie prisidėjo prie elektros atradimo, jos pritaikymo galimybių plėtojimo, tokiais, kaip baterijos kūrėju Aleksandru Volta bei elektros lemputės išradėju Tomu Aiva Edisonu. Edukacijos metu vaikai eksperimentuos ir gebės patys pabūti mokslininkais.
Vaikų laukia eksperimentas – srovės tekėjimas skirtingomis medžiagomis. Grafitas yra geras elektros srovės laidininkas, todėl juo teka elektros srovė. Rašant ant popieriaus su pieštuku yra paliekamos grafito dalelės, prie kurių prijungus elemento teigiamą ir neigiamą polį teka elektros srovė. Prie pieštuko linijos yra priliečiami lemputės kontaktai, kurie gauna elektros srovę ir lemputė šviečia. Kiekvienas mokinys popieriaus lape susikurs ornamentą ar elektros srovės tekėjimo kelią, o rezultate – įžiebsim lemputę!
Taip pat laukia dar viena kūrybinė užduotis – šviečiančios atvirutės gamyba. Vaikai ne tik sužinos, kaip Edisonui pavyko įžiebti lemputę, tačiau kartu ir pasigamins po šviečiančią atvirutę.
Veiklos metu bus ugdomas kūrybiškumas, noras kurti/veikti, kritinis mąstymas ir sąmoningumas, atliekant užduotis.
Edukacinės programos trukmė – 1 valanda.
Į kainą įskaičiuota:
– apsilankymas Galvasukis pažinimo erdvėje;
– edukacinė programa Kodėl Edisonui pavyko įžiebti lemputę?;
– eksperimentai ir pavyzdžių nagrinėjimas;
– šviečiančios atvirutės gamyba.
Bendra trukmė 2 val.
test